Historie klubu

Jezdecký klub byl založen v roce 1995 a byl orientován na všestrannost a parkurové skákání.

Prvním koněm, který začal klub reprezentovat, byla pětiletá klisna GISA (původ: matka GÁBINA a otec JAVOR A1/1).

Na prvních závodech (kvalifikace na Zlatou podkovu) se umístila na 5.místě.

Jejím největším úspěchem bylo vítězství ve finále Stříbrné podkovy v Humpolci v roce 1997.

Výkonnost, kterou za svoji kariéru získala byla C - L, S - ZL.

*

Potomkerm GISY je GRANIT, který závodil v parkurech v roce 2004 a v roce 2008 a 2009 závodil ve všestrannosti.

Jeho vlastní výkonnost je C - L, S - Z. Granit je stále v oddíle.

CASSON byl dalším koněm, který reprezentoval oddíl ve všestrannosti, dosáhl výkonnosti C - T, S - L.

CHARLESTON byl soukromý kůň, který reprezentoval oddíl a jeho výkonnost byla S - L.

CHARLESTONA jezdily jeho majitelky Hana a Lenka Švábovy.

Další kůň, který reprezentoval klub byla WIDMONA, dosáhla výkonnost C - ZL,S - Z.

SEDLÁK pokračoval v reprezentaci oddílu a dosáhl výkonnost C - CNC*, S - ZL.

Dalším koněm byla VANILKA II, výkonnost C - L, S - ZL, D - S.

Zikon výkonnost, S-Z,C-ZL

*

Jezdci, kteří úspěšně reprezentovali klub byli: Vladimír Bláha a Viktor Zbihlej .

*

V roce 2009 byla ukončena sportovní činnost klubu.